Sort by

yuki has logged 480 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Flight of the Osiris

Final Flight of the Osiris

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sundown

Sundown

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Contretemps

Contretemps

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oktapodi

Oktapodi

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dante's Lunch

Dante's Lunch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malena

Malena

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Preposterous

Preposterous

2016
×
★½
Edit this entry  
05
Snack Attack

Snack Attack

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Louise

Louise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★½
Edit this entry  
28
Lola Igna

Lola Igna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blush

Blush

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Wanna Be a Sailor

I Wanna Be a Sailor

1937
×
★★★
Edit this entry  
22
Automaton

Automaton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry