• Escape Room

    Escape Room

    ★½

    Shite

  • Mallrats

    Mallrats

    ★★★★

    While this is one of my favourite movies, the only thing I actually have to say about it is that Brodie is incredibly attractive no matter how awful he is

    I wanna plough that boy

  • Ghostbusters II

    Ghostbusters II

    ★★★★

    OAAAAGAhe ..    Spenglwr

  • Ghostbusters

    Ghostbusters

    ★★★★

    As per usual i hage nothing of substance go say

    HOWEVER

    Ray and Egon both have that autism swagger, I’m absolutely in love with them
    Charming little movie

  • Ghostbusters: Afterlife

    Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

    For Harold.

    And what a DAMN AMAZING JOB you did for him boys!! This was so fucking amazing. It completely lived up to the name of the ghostbusters franchise.

    I’m practically in tears coming out of the cinema holy shit. Thank you.

  • Jay and Silent Bob Strike Back

    Jay and Silent Bob Strike Back

    ★★★

    Silly as fuck frfr

  • Dogma

    Dogma

    ★★★½

    Ben Affleck keeps playing cunts in Kevin Smiths films consistently.
    God was cool tho

  • SLC Punk

    SLC Punk

    ★★★★½

    That fuckin… hurt..

  • Malignant

    Malignant

    ★★★★

    OH JAMES!!! YOU BEAUTIFUL BASTARD!!! I COULD KISS YOU, I COULD! 

    This film exceeded my expectations for what I thought it was going to be, truly.

    The technical aspects and editing in Malignant are magnificent, as is always the case in Wan’s films!! 
    Everything down to the lighting is super pleasing to look at, I couldn’t ask for more on that front.

    Many of the effects (audio and visual)  in the film are absolutely fucking sickening, like, shield your eyes…

  • Free Guy

    Free Guy

    ★★★½

    I was really pleasantly shocked by this!! I’m not usually into films like this but it really was simply a movie that makes you feel really good!! 

    Its like fortnite meets thr truman show.

    Also Joe Keery looks fine as HEEL as keys or whatever :]

  • Saw VI

    Saw VI

    ★★★½

    I’d absolutely power through the pound of flesh trap

  • Dating Amber

    Dating Amber

    ★★★★★

    I haven’t felt pain like this in so long.