RSS feed for haqman

haqman has logged 124 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Macbeth

Macbeth

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Thomas and Friends: The Adventure Begins

Thomas and Friends: The Adventure Begins

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Master of the Drunken Fist: Beggar So

Master of the Drunken Fist: Beggar So

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Pirates

The Pirates

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Contract of Evil

Star Wars: Contract of Evil

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Turok: Son of Stone

Turok: Son of Stone

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hero

Hero

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
Read the review Edit this entry  
04
Zhongkui: Snow Girl and the Dark Crystal

Zhongkui: Snow Girl and the Dark Crystal

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Watch

The Watch

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Story of Alexander Graham Bell

The Story of Alexander Graham Bell

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Creation Adventure Team: A Jurassic Ark Mystery

The Creation Adventure Team: A Jurassic Ark Mystery

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Battle

The Great Battle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Contraband

Contraband

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Love on Credit

Love on Credit

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joshua and the Promised Land

Joshua and the Promised Land

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Mere Brother Ki Dulhan

Mere Brother Ki Dulhan

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
Read the review Edit this entry