• Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • A Man Named Scott

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Luce

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • The Lie

    ★★½

  • Peppermint

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★