Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Program

The Program

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brimstone & Glory

Brimstone & Glory

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
Wanda

Wanda

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Welcome, or No Trespassing

Welcome, or No Trespassing

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
BMX Bandits

BMX Bandits

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Juice

Juice

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sunspring

Sunspring

2016
×
★★
Read the review Edit this entry