Sort by

Duncan HTH 🎥🎙 has logged 28 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pavilion

Pavilion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★½
Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wrong

Wrong

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry