• Matilda

    ★★½

  • Crush

    ★★

  • Cheaper by the Dozen

    ½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

  • Ray Donovan: The Movie

  • Pinocchio: A True Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

  • Spencer

    ★★★½

  • The Power of the Dog

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Val

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Shooting Unsound From Start to Finish

  • Luca

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Kaguya-sama: Love is War OVA

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Don't Toy With Me, Miss Nagatoro

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • BLACKPINK: The Show

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

    ½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

  • Hamilton

    ★★★★

  • Bath Tub

    ½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ½

  • Sylvie's Love

    ★★

  • Cuties

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

  • Drive

  • Tall Girl

    ★½

  • Downton Abbey

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Kaguya-sama: Love Is War

    ★★½

  • Joker

    ★★★