Sort by

Dániel has logged 78 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babysitting 2

Babysitting 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fever at Dawn

Fever at Dawn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mediterranea

Mediterranea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brand New Testament

The Brand New Testament

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry