Sort by

Dániel has logged 239 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hyppolit, the Butler

Hyppolit, the Butler

1931
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Loop

Loop

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Disclosure

Disclosure

1994
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Control

Control

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Whiskey Bandit

The Whiskey Bandit

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
1922

1922

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Edit this entry