• Bad Trip

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ½

  • The Prom

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Guest House

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Magic Camp

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Project Power

    ★½

  • Cut Throat City

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Feel the Beat

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Capone

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • All Day and a Night

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Onward

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Downhill

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Dracula

    ★½