Harland has logged 206 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guest House

Guest House

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Edit this entry  
04
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
½
Edit this entry  
04
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Downhill

Downhill

2020
×
Edit this entry  
02
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Capone

Capone

2020
×
Edit this entry  
26
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Project Power

Project Power

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Patrick Melrose

Patrick Melrose

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Edit this entry  
21
The Week Of

The Week Of

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goon

Goon

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Golden Shoes

Golden Shoes

2015
×
Edit this entry  
13
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★
Edit this entry