Harlan has logged 34 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Even the Best

Even the Best

×
Read prior review Edit this entry  
26
Once A Year

Once A Year

2006
×
Edit this entry  
23
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once A Year

Once A Year

2006
×
Edit this entry  
20
Even the Best

Even the Best

×
Read prior review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Even the Best

Even the Best

×
Read the review Edit this entry  
17
Thin Watermelon

Thin Watermelon

×
Edit this entry  
17
Happiness

Happiness

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday

Friday

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Up

Up

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Contraption

The Contraption

1977
×
Edit this entry  
04
Bring Me the Head of Charlie Brown

Bring Me the Head of Charlie Brown

×
Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy and Glorious

Happy and Glorious

2012
×
Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry