RSS feed for Harlequin

Harlequin has logged 131 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brave

Brave

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lockout

Lockout

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Hypnotist

The Hypnotist

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Livid

Livid

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Cake

Cake

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cave

The Cave

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Gate

The Gate

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
Skinwalkers

Skinwalkers

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill List

Kill List

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bug

Bug

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Possession

The Possession

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Secret of Moonacre

The Secret of Moonacre

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Eye

The Eye

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bad Company

Bad Company

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
xXx

xXx

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Princess

Princess

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Shutter

Shutter

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Original Sin

Original Sin

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty & the Briefcase

Beauty & the Briefcase

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cool World

Cool World

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Detention

Detention

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
The Raven

The Raven

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battleship

Battleship

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's Alive

It's Alive

2008
×
½
Read the review Edit this entry