Harlequin has logged 111 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
★★
Edit this entry  
10
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Angel

Angel

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
½
Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★½
Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★
Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
Edit this entry  
29
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Life and Death of a Porno Gang

The Life and Death of a Porno Gang

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
09
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Judge

The Judge

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Precious

Precious

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Greta

Greta

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★
Edit this entry  
01
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★½
Edit this entry  
22
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry