Harlequin has logged 14 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hush

Hush

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Babysitter's Black Book

Babysitter's Black Book

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kiss of the Damned

Kiss of the Damned

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry