• Host

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Trick

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Trespassers

    ★★

  • All About Nina

    ★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Justice League Dark

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Legends of the Hidden Temple

    ★★★½

  • Bad Santa 2

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Dirty 30

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★★

  • The Darkness

  • Countdown

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ½

  • Hush

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★★★

  • The Final Girls

    ★★★★

  • Boy Meets Girl

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • See No Evil 2

    ★★

  • Playing It Cool

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Before We Go

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Unfriended

  • The Purge: Anarchy

    ★★½

  • Maleficent

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Camp Takota

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★

  • The Babadook

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • Carrie

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Drinking Buddies

    ★★★

  • Don Jon

    ★★★★