• Senior Year

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Insecure: The End

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • A Christmas Number One

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Help

    ★★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • The Windshield Wiper

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Thunder Force

    ★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Please Hold