Sort by

Alex has logged 76 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
Lovesick: Sick Love

Lovesick: Sick Love

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bear

Bear

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider

Spider

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shower

Shower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
88:88

88:88

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Men Don't Whisper

Men Don't Whisper

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Quiz

Quiz

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry