Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry