• Before Sunset

    Before Sunset

    ★★★½

    really trying to adopt Céline’s mindset

  • I, Tonya

    I, Tonya

    ★★★★½

    JUSTICE FOR TONYA.

  • Scarface

    Scarface

    ★★★

    the way tony started talking to elvira after he
    became rich<<<

  • Fight Club

    Fight Club

    ★★★★★

    an insomniac + brad pitt = the best duo

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★

    the definition of girlboss

  • Sid & Nancy

    Sid & Nancy

    ★★★½

    Nancy was a very special person, too beautiful for this world. I feel so privileged to have loved her and been loved by her.

    -Sid Vicious

  • Life or Something Like It

    Life or Something Like It

    ★★½

    LITTLE JESS RUTHERFORD IS SO ADORABLE

  • The Kissing Booth 3

    The Kissing Booth 3

    ½

    oh my god that was awful the only reason why i kept watching was jacob elordi

  • Wild Things

    Wild Things

    ★★★½

    To sum up, denise richards is flawless.

  • American Beauty

    American Beauty

    ★★★½

    mid life crisis at it’s finest

  • Cruella

    Cruella

    ★★★★★

    THE SOUNDTRACK IS JUST EXCELLENT

  • The Florida Project

    The Florida Project

    ★★★★

    OH MY GOSH THESE KIDS ARE SO TALENTED