• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • The Story Won't Die

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Happily

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Gaia

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Smiley Face Killers

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • New Order

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • Tove

    ★★★★

  • Antebellum

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Waiting

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Devs

    ★★★½

  • Bloodshot

  • The Way Back

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½