• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Mayor Pete

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Tender Bar

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★½

  • France

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★