Sort by

Christian has logged 136 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Destroyer

Destroyer

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Z

Z

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry