PhantonGuilterio has logged 159 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Braindead

Braindead

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Triangle

Triangle

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Manhunter

Manhunter

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry