PhantonGuilterio has logged 27 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Danger Close

Danger Close

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry