• Everything Everywhere All at Once

  • The Quiet Girl

  • The House

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Music

  • The Dig

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Little Vampire

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★

  • New Order

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • PVT Chat

    ★★★

  • Selfie Dad

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

  • The App

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★

  • The Jesus Rolls

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½