• Nope

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • All the Old Knives

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Against the Ice

    ★★½

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

  • Encanto

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Memoria

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Story of Film: A New Generation

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Souad

    ★★½

  • Far from the Tree

  • Cruella

    ★★★

  • The Underground Railroad

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Death to 2020

    ★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Wonder Woman 1984

    ★★½