RSS feed for Harry
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Mission

The Mission

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Legend of Lylah Clare

The Legend of Lylah Clare

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Limbo

Limbo

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Help!

Help!

1965
×
★★★
Edit this entry  
13
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
02
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boom!

Boom!

1968
×
★★★½
Edit this entry  
08
Secret Ceremony

Secret Ceremony

1968
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cats

Cats

2019
×
Read prior review Edit this entry  
04
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★★½
Edit this entry  
04
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★★
Edit this entry  
10
S.O.B.

S.O.B.

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Delta Force

The Delta Force

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★
Edit this entry  
27
Angel on My Shoulder

Angel on My Shoulder

1946
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry