• Elvis

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Education

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Under the Stars of Paris

    ★★★

  • Holidate

  • Soul

    ★★★½

  • Aline

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Choice 2020: Trump vs. Biden

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • Listen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Itaewon Class

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Felicità

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Crash Landing on You

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Holiday in the Wild

    ★★½

  • BTS World Tour 'Love Yourself - Speak Yourself' (The Final) Seoul Live Viewing

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Frankie

    ★★★