Sort by

marta has logged 38 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★
Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Edit this entry  
01
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry