• The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • What Lies Below

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★

  • Fantasy Island

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Truth or Dare

  • Game Over, Man!

    ½

  • Ready Player One

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • 1922

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Snowden

    ★★½

  • Sing

  • Zootopia

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Interview

    ★★

  • The Judge

    ½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Battered Bastards of Baseball

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • This Is the End

    ★★★

  • The Hangover Part III

    ★★

  • 42

    ★★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★

  • The Dictator

    ★★★

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★★

  • Jack and Jill

    ½

  • Moneyball

    ★★★★½

  • The Hangover Part II

    ★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★