Sort by

harrykst has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
Edit this entry  
02
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry