harrymembrey has logged 19 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry