Sort by

HARRYPerry13 has logged 183 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tarantella

Tarantella

1990
×
Read the review Edit this entry  
17
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Krueger's Christmas

Mr. Krueger's Christmas

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry