Sort by

HARRYPerry13 has logged 28 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mr. Krueger's Christmas

Mr. Krueger's Christmas

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumper

Jumper

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Road Fury: The Tools of the Wasteland

Road Fury: The Tools of the Wasteland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Road Warriors: Max and Furiosa

The Road Warriors: Max and Furiosa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry