• Sakutumba Sametha

    ★★★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • 83

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Rathnan Prapancha

    ★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • No Sudden Move

  • Sherni

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Three or Four Things I Know About Vishnu, The Preserver

  • Loki

    ★★★½

  • Alma Matters: Inside the IIT Dream

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Pick Up

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Ashes to Idols

    ★★★★½

  • Karnan

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Gaia

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

  • Hero

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Joyful Mystery

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½