RSS feed for Harry Tamara
  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • Detroit

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • God: Serengeti

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Firebase

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★

  • The Beguiled

    ½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Okja

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★½

  • Bad Genius

    ★★½

  • Dear Basketball

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Gifted

    ★★★½

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Team Thor: Part 2

  • Fifty Shades Darker

    ★½

  • Get Out

    ★★★

  • Columbus

    ★½

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Hi Stranger

  • Patriots Day

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★

  • Split

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • Lion

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★

  • Sully

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Team Thor

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Lights Out

    ★½

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • Paterson

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Australian Psycho