Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Final Score

Final Score

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Battleship

Battleship

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Entrapment

Entrapment

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry