• The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Girl in the Basement

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • After We Collided

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Game Over

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • After

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Wounds

    ½

  • O Beijo no Asfalto

    ★★★★

  • The Lie

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Ana e Vitória

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★

  • The Farm

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Dona Flor e Seus Dois Maridos

    ★★

  • Liquid Truth

    ★★★★

  • Bingo: The King of the Mornings

    ★★★★½

  • Tulip Fever

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Meus 15 Anos

    ★★

  • Everything, Everything

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★½

  • Eu Fico Loko

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • The Bad Batch

  • La La Land

    ★★★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • A Frente Fria Que a Chuva Traz

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • The Witch

    ★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • If I Stay

    ★★★★★

  • Dress to Wed

    ★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★★

  • The Purge

    ★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★½

  • Barbie: The Princess & The Popstar

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★★★

  • O Diário de Tati

    ★★★★★

  • ParaNorman

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Hostel: Part III

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½