• The Kissing Booth 3

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Yearly Departed

    ★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★½

  • A Teacher

    ★★

  • Operation Christmas Drop

    ★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

  • Chemical Hearts

    ★½

  • After We Collided

    ½

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • A Nice Girl Like You

  • Archive

    ★★½

  • Desperados

    ★½

  • The Wrong Missy

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The English Game

    ★★★½

  • Belgravia

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Like a Boss

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Noelle

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Looking for Alaska

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The Troubles: A Secret History

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★½

  • Sanditon

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Lying and Stealing

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★