Sort by

Italiano Man 🇮🇹 has logged 37 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
On Your Mark

On Your Mark

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
Des

Des

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Not Alone in Here

Not Alone in Here

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Appendage

Appendage

2021
×
½
Edit this entry  
17
Transfer

Transfer

1966
×
Edit this entry  
17
Our Kind of Love

Our Kind of Love

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Edit this entry  
14
An Inn at Osaka

An Inn at Osaka

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Pavement

The Pavement

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★½
Edit this entry  
08
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★
Edit this entry  
07
La Notte

La Notte

1961
×
Read the review Edit this entry  
05
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Edit this entry