• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The One-Minute Memoir

  • Sébastien Tellier on Paris' Rooftop

  • The Stories That Prepared Us

  • Toto

  • Egg

  • The Light Side

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Blank Page

  • No More Wings

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Harley-Davidson '115th Anniversary'

  • The Irishman

    ★★★★

  • Shannon Amen

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Passenger

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Tears Thing

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Cru

  • Full Force

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Strawberry Bums: Invasion Of The Snubgrubs

  • Breakfast

  • Vivarium

    ★★½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Marooned

  • Toy Story 4

    ★★½

  • The Procession

  • Anna

  • The Jump

  • White Echo

  • And Then the Bear

  • The Distance Between Us and the Sky

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★

  • Brain Wave

  • Paddleton

    ★★★★

  • Monos

    ★★★½