HashtagBrownies has logged 24 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
All the King's Men

All the King's Men

1949
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Silence

The Silence

1963
×
★★★½
Edit this entry  
21
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1940
×
★★★★
Edit this entry  
19
Felidae

Felidae

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Missing

Missing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Eraserhead Stories

Eraserhead Stories

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★½
Edit this entry