HashtagBrownies has logged 24 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
South

South

1919
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blue

Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Snake in the Eagle's Shadow

Snake in the Eagle's Shadow

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★
Edit this entry  
18
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry