Sort by

strida has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Lips

Red Lips

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Collection

The Collection

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Reckoning

The Reckoning

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oxygen

Oxygen

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Twilight Portrait

Twilight Portrait

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ladies Club

The Ladies Club

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Phobias

Phobias

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lipstick

Lipstick

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Earth

In the Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Act of Vengeance

Act of Vengeance

1974
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★
Read the review Edit this entry