alex has logged 171 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jodi Arias: Dirty Little Secret

Jodi Arias: Dirty Little Secret

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malevolent

Malevolent

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carnage Park

Carnage Park

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raze

Raze

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pet

Pet

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 3:07 AM Project

The 3:07 AM Project

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Others

The Others

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
GirlHouse

GirlHouse

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Movie

Home Movie

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kill for Me

Kill for Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tonight It's You

Tonight It's You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No One Would Tell

No One Would Tell

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry