alex has logged 28 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Martyrs

Martyrs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry