alex has logged 279 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Recovery

Recovery

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sick for Toys

Sick for Toys

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadly Match

Deadly Match

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Replace

Replace

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anonymous 616

Anonymous 616

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extremity

Extremity

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Penny Dreadful

Penny Dreadful

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Letter Day

Red Letter Day

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sociopathia

Sociopathia

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Another Me

Another Me

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Excision

Excision

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Play or Die

Play or Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trash Fire

Trash Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Extracurricular

Extracurricular

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry