Sort by

Josh has logged 471 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales of the Third Dimension

Tales of the Third Dimension

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
I Saw Mommy Kissing Santa Claus

I Saw Mommy Kissing Santa Claus

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor

Doctor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alone for Christmas

Alone for Christmas

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Little Helper

Santa's Little Helper

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snowmance

Snowmance

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Twister

Christmas Twister

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry