RSS feed for Arkady
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Love Sarah Jane

I Love Sarah Jane

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★
Edit this entry  
21
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Butterfly

Butterfly

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wall

Wall

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dennis

Dennis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
BALLiSTIC

BALLiSTIC

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodied

Bodied

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Caroline

Caroline

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Patriot

Patriot

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ten Minutes Older

Ten Minutes Older

1978
×
★★★★★
Edit this entry